qadiriye.ir

نشریه ی غدیریه-بیانات استاد الهی

پخش زنده

اعتقادی

پرسش های اعتقادی و پاسخ های استاد الهی

اخلاقی

پرسش های اخلاقی و پاسخ های استاد الهی

خانوادگی

پرسش های خانوادگی و پاسخ های استاد الهی

متفرقه

پرسش های متفرقه و پاسخ های استاد الهی


فقط به سوالات دارای اهمیت پاسخ داده می‌شود. برای مشاوره خصوصی و طبی با سامانه غدیر استاد الهی با شماره:   9099070261   و با تلفن ثابت تماس بگیرید.

10

تربیت فرزند

سلام علیکم.در کنار خانواده همسرم در یک ساختمان زندگی میکنیم.به علت لوس کردن بچه ها و خندیدن به رفتارهای ناپسندشون خیلی خسته ام.خانواده همسرم را دوس دارم اما در تربیت بچه ها دچار مشکل شدم .راهنمایی میحاستم از شما.تشکر
پاسخ استاد الهی: این یک نوع حساسیت است که نوعا هم خانمها دارن. بچه با پدر بزرگ مادربزرگ لوس نمی‌شود چون بعد از ساعتی باز برمی‌گردد کنار پدرو مادرش. وقتی نزد شما به بچه سخت گرفته شد، پیش آنها فضای باز تر و آزادی پیدا می‌کند. ولی اگر کنار شما فضای تفریح ایجاد شد و احساس راحتی داشت دیگر اصلا دوست ندارد برود.

عافیت

سلام علیکم.برای رسیدن به عافیت چه کنیم

پاسخ استاد الهی: از خدا عافیت بخواهید و دعای امام سجاد علیه السلام در مورد عافیت را بخوانید.

فرزند پسر

سلام علیکم.چرا با وجود دعا خداوند به عده ای فرزند پسر نمیدهد.ایا مهم است پسر داشتن.بعضی فرهنگها به کسی که چن تا دختر داره بد نگاه میکنند و این خیلی آزار دهنده است

پاسخ استاد الهی: در روایات هم به پسر خواستن اشاره شده است. اگر نشده باید کارهای ویژه انجام بدهید. مثلا گوسفند ذبح کنید با آن غذا درست کنید و به فقرا بدهید. مجلس بگیرید. به چهل تا مومن بگویید برایتان دعا کنند. چهل تا شانه تخم مرغ درب خانه چهل فقیر بدهید. کارهایی کنید که مورد توجه قرار بگیرید. بعد هم معمولی نخواهید. مثلا بگویید خدایا پسری بده که قاری قرآن یا مرجع تقلید یا… باشد. چون خدا قاری قرآن را دوست دارد و به بهانه آن به شما پسر هم می‌دهد.

طلب مرگ

سلام علیکم.ایا میتوان در ماه رمضان از خدا طلب مرگ داشت .طلب مرگ به معنای رجعت به خودش.ونجات از چاه دنیا.

پاسخ استاد الهی: در روایات هست که این کار خسران و ضرر است. چرا که تا وقتی زنده هست عمل از او صادر می شود و با رفتن عملش را منقطع می‌کند. لذا حضرت فرمودند طلب مرگ نکنید.

تشخیص اعلم

سلام علیکم

بنده مقلد حضرت آیت الله العظمی سیستانی هستم و قصد عدول به حضرت آیت الله العظمی خامنه ای را دارم. نظر شما در این رابطه چیست

پاسخ استاد الهی: رجوع از مساوی به مساوی بلااشکال است.

خانوادگی

سلام و ادب خدمت استاد بزرگوار:استاد بزرگوار بااین که همیشه سعی کردم در زندگی مشترک همیشه با همسرم خوب برخورد کنم ولی همین که شروع به حرف زدن درمورد موضوعی می کنم ‘زود عصبانی میشه’ هر چه فکر می کنم نمیدونم چرا این برخورد می کنن البته نمیگم اشتباه ندارم ولی ایشون همیشه همین طور برخورد میکنه خواهش می کنم راهنمایی کنید

پاسخ استاد الهی:ممکن است شما با حرف ها و اذیت هایتان او را به این نقطه رسانده اید. چون اگر عاقل است شما این طوریش کردید. اگر هم دیوانه است پس کار به کارش نداشته باشید.

نماز اول وقت

سلام علیکم.فرزندم نماز میخواند اما هرچی تذکر میدهم به اول وقت مقید نیست.گرچه خودمان مقید به اول وقت هستیم.همیشه از زیرش در میره ونماز را با دلیلهایی چون الان حال ندارم میخام درس بخونم میخام فلان فیلم رو ببینم تاخیر میندازه.ناراحتم از این قضیه.چیکار کنیم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.برای فرزندانمان دعا بفرمایید.

پاسخ استاد الهی: مقدار ایمانش را در نظر بگیرید. همین که نماز می‌خواند، شکر کنید و ایراد نگیرید. نماز اول وقت یک مستحب است. خیلی هم برکات دارد اما باید به این مقام برسد. شما هم از ابتدا اول وقت خوان نبودید. بعدها به اینجا رسیدید. به بچه ها هم این فرصت را بدهید تا برسند.

مرگ در روز عیدفطر

سلام علیکم.جایی در دین امده که مرگ روز عید فطر جایزه و پاداش بنده است.ومرگ اولیا خداست.

پاسخ استاد الهی: بله. همینطور در مورد شب جمعه و شام جمعه هم آمده. ولی به این معنا نیست که هر کس در روز عید فطر مرد از اولیاست. نه این یک مدالی است برای مومن.

خانوادگی

من و همسرم سالها ست که زندگی مشترکمان را شروع کردیم…

مسئول سایت: همان طور که بارها عرض کردیم برای مشاوره با سامانه تلفنی تماس بگیرید. سایت مختص سوالات عمومی دارای اهمیت می‌باشد.

گریه وخنده

سلام علیکم.اینکه در سوره توبه خدا می فرماید فلیضحکوا قلیلا ولیبکوا کتیرا برای مومنان هم هست یا نه.چون آیه قبل در مورد کافران سخن میگوید.

پاسخ استاد الهی: خطاب به کفار است.

کم بینایی

سلام علیکم
10سال پیش تصادف کردم 26روز در کُما بودم. از آن موقع چشم چپ نابینا و راست کم بینا.
محبت بفرمایید برای کم بینایی چشم راست دوایی عنایت کنید. التماس دعا

مسئول سایت: علیکم السلام برای سوالات طبی با سامانه تماس بگیرید. 9099070261 با تلفن ثابت

خانوادگی

سلام .ممنون.از سایت خوبتان.شوهرم مارو حرم نمی برد..میگه حجابتون کامل نیست..من خجالت میکشم.درصورتی من در حد وجه و کفین رعایت .می کنم…میگه خودتون برین…من دوست دارم باخانواده .بریم.. من چکار کنم.راهنمایی کنید.

سوالات خصوصی را از طریق سامانه تلفنی مطرح فرمایید

ازدواج

سلام علیکم دختر مجردی دارم که امر ازدواجش بتاخیر افتاده قبلا تو صحبت هاتون فرموده بودید که گاهی باید قربانی کرد که مشکل برطرف بشود. تو کودکی برایش عقیقه هم نکشتیم الان براش عقیقه کنیم بهتر یا گوسفند فدا بکنیم

پاسخ استاد الهی:
با اقای اسلامیت تماس بگیرید. عقیقه کند و سفره مسلمیه.

طلسم

سلام یک شبهه ای که هست اینه که چرا خدا اجازه میده طلسمی که توسط آدما انجام میشه اثر کنه؟ مگه همه ی قدرت‌ها دست خدا نیست؟ چون قرآن به اونها اشاره فرموده ما هم بهش اعتقاد داریم اما پس نقش خدا چی هست در این مورد؟

پاسخ استاد الهی:

حضرت فرمود بطرف اینها نروید. وقتی رفتید، تقصیر خودتان هست.

بچه

سلام برای زوج‌های ناباروری که دکترهای زیادی رفتند و فایده نداشته، چه دعایی را برای بچه دار شدن توصیه میکنید؟

پاسخ استاد الهی: ذبح گوسفند.

وقت

سلام علیکم بنده وقت کم میارم ووقتم برکت ندارد،چه کار کنم؟؟

پاسخ استاد الهی: نمازتان را طولانی کنید.

پدر۲

سلام.خب پس بااین اوصافی که گفتین…

مسئول سایت: برای توضیحات بیشتر با سامانه تماس بگیرید.

سوال سوال

سلام.با عرض شرمندگی‌و‌ شرمساری من مدتی هست

مسئول سایت: سوالات خصوصی را با سامانه مطرح فرمایید.

پدر

سلام آیا اعتقادات واعمال یک پدر در خانه تاثیرگذار است؟تا چه حد؟…

پاسخ استاد الهی: بله تاثیر کامل دارد. بچه وقتی چشم باز می‌کند معارف را در اعمال والدین می‌بیند. لذا اگر پدر هدایت شده باشد بچه هم هدایت می‌شود.

تنظیم نبودن ریح بدن

سلام علیکم
کسی که دقیقا بعد غذا و تا چندساعت بعد از مصرف غذا بصورت غیر ارادی بادگلو میزند چه کاری برای رفع این مرض باید انجام بدهد
فرد صفراوی با خوراک نسبتا کم

مسئول سایت: سوالات طبی را از طریق سامانه مطرح فرمایید.